Na februárovom trhu s plemennými zvieratami v Zucheringu zaujal kupcov mladý býk plemena Fleckvieh s GZW 151 . Syn býka HELIKON s menom Highness bol 4.2.2022 na chovateľskej burze chovateľského združenia Pfaffenhofen v Zucheringu predaný spoločnosti Bayern-Genetik za 111 000 eur. Týmto sa zaradil medzi osem najdrahších býkov Fleckvieh k dnešnému...

Trhy s mäsom a mliečnymi výrobkami budú v nasledujúcom desaťročí ovplyvňované udržateľnosťou, spoločenskými a zdravotnými trendami , a to tak z hľadiska typov výroby, ako aj modelov spotreby. To sú len niektoré z prognóz zo správy o poľnohospodárskom výhľade Európskej únie na roky 2021 - 2031, ktorú 9. decembra 2021 zverejnila Európska komisia.

Vážení chovatelia, producenti mlieka, trh s mliekom a mliečnymi výrobkami sa neustále vyvíja a podlieha rôznym zmenám. Ako sa bude vyvíjať v najbližšej dekáde, naznačuje John Watson,konzultant pre miekárenstvo, Cults, Scotland, United Kingdom. Uvádzam preto preklad jeho článku, názor na jeho víziu si urobte sami: