O nás

Bavarian Fleckvieh Genetics (BFG)

Bayern-Genetik GmbH, medzinárodne známa ako Bavarian Fleckvieh Genetics (BFG) je poprednou chovateľskou organizáciu plemena Fleckvieh, ktorá sa nachádza v kolíske plemena Fleckvieh v Bavorsku / Nemecku.

Spoločnosť má dve sídla, jedno v Mníchove (Horné Bavorsko) a jedno v Landshute (Dolné Bavorsko).

Našou hlavnou obchodnou činnosťou je odber a obchodovanie so semenom a embryami. Okrem toho tiež vyvážame živý hovädzí dobytok do severnej Afriky, balkánskym štátom, do Ruska a do mnohých európskych krajín.

Naše produkty sú predávané distribútormi po celom svete. V Nemecku a Rakúsku máme zhruba 18.000 členov, ktorí kupujú semeno a embryá priamo od nás.

Pretože sme obchodujeme so semenom viac než 60 rokov na celom svete, máme skúsenosti v tomto podnikaní a vieme nájsť vhodnú genetiku pre každú potrebu farmára.

BAYERN Genetik ponúka širokú škálu býkov na pokrytie všetkých potrieb farmárov. Naše portfólio zahŕňa býkov, ktorí sú vhodní pre čistokrvnú plemenitbu ako aj kríženie a tiež býkov mäsových plemien. Ďalej sa snažíme stabilizovať gén bezrohosti do populácie Fleckvieh.

Našou snahou je podporovať chovateľov dobytka, nech sú kdekoľvek ,v optimalizácii ich ziskov . Snažíme sa preto nielen predávať naše produkty, ale tiež zdieľať svoje skúsenosti s našimi klientmi. Bayern-Genetik predáva produkty šité na mieru a služby založené na individuálnych potrebách jednotlivých poľnohospodárov, bez ohľadu na to, kde žije a v akom produkčnom systéme pracuje.