ROCKY - absolútna topka v preverených býkoch !

23.10.2021

Čoraz viac  chovateľov vyhľadáva býkov s vysokou hodnotou indexu s GZW napriek tomu, že tento index často nezohľadňuje individuálne potreby ich stáda- kráv. Býkov preverených na dcérach s vysokým indexom je ako šafránu- z pochopiteľných dôvodov - hodnota tohto indexu často prudko poklesne po nábehu dcér do produkcie. 
Existujú však aj výnimky , pre tú, ktorú Vám chcem predstaviť nemusíme chodiť ďaleko- je to býk ROCKY z chovateľského programu CHD IMPULS v ČR.

dcéra býka Rocky
dcéra býka Rocky

Rocky pochádza z družstva DVP Pyšel, ktoré patrí k TOP podnikom v chove českého strakatého plemena. Je výsledkom vydarenej kombinácie býkov Raldi, ktorý  bol pripárený na matku po býkovi RUAP.
Býk má momentálne v KÚ 42 dcér, 8 z nich má uzavretých osem  100 dňových laktácií  na úrovni 2915 kg mlieka. Všetky dcéry sú v type A, ktorý je žiadaným vyjadrením harmonickej stavby tela, Všimnite si vemeno jeho  dcéry, ktorá je na obrázku. Potrebujete niečo viac?

S indexom GZW 133 a plemennou hodnotou pre mlieko + 913 kg mlieka  a plemennou hodnotou pre vemeno 118  sa javí  horúcim  kandidátom pre výber pre Vaše stáda. Jeho dávky nájdete v našej ponuke za  bezkonkurenčnú cenu 11 EUR .
Pouvažujte, či sa tento plemenník nehodí práve pre Vaše stádo !

ROCKY_  CHD IMPULS
ROCKY_ CHD IMPULS