Ponukový list z BAYERN GENETIK z hodnotenia August 2021

26.08.2021

Vážení chovatelia,

Posledný výpočet plemenných hodnôt jednokrokovou metódou znovu zvýšil spoľahlivosť  odhadu plemenných hodnôt a navyše bola do hodnotenia pridaná nová hodnota- správanie pri dojení (milking behavior), ktorá odzrkadľuje temperament  dcér daného plemenníka pri dojení.

V našej ponuke , ktorá pochádza z dvoch zdrojov, spoločnosti BAYERN GENETIK a CHD IMPULS ,nájdete znovu širokú škálu preverených býkov na potomstve,ktorých z pohľadu spoľahlivosti naďalej považujeme za základ pri tvorbe Vašeho stáda. Pre tých, ktorí  sa skôr pri výbere býkov orientujú podľa hodnoty indexu GZW, máme pre Vás ponuku genomických býkov, kde na špičke nájdete býka WAALKES, ktorý si od posledných hodnotení polepšil a jeho aktuálna hodnota GZW je 141. V nasledovnom prehľade poskytujeme ponuku býkov z oboch skupín v prehľadných tabuľkách. Oba ponukové listy si môžete stiahnuť v  položke "Súbory na stiahnutie."

ROCKY_  CHD IMPULS
ROCKY_ CHD IMPULS

V skupine preverených býkov dominuje na špici býk ROCKY z chovatelského združenia IMPULS, ktorý s indexom GZW 133 medzi býkmi preverenými na dcérach, plemenou hodnotou 118 pre vemeno  ( v CR 42 dcér v laktácii) asi ťažko nájde konkurenta. Pre chovateľov, ktorí potrebujú skvalitniť utváranie vemien tu máme ďalších býkov s vysokým indexom pre vemeno , PIRLO 114, VENETO 121 , NJOWA  122. Ak dávate prednosť býkom s vysokým mliekom, nech sa páči - MAHANGO +894 kg, VOTARY + 864 kg, VENDLINGER, + 909 kg , OZAPFTIS + 1011 kg mlieka. Hľadáte "zložkára" ? Žiaden problém, HOOPER +0,14 %T, +0,07%B,  VELTLINER +0,28 %T, + 0,08 %B, alebo LANSLIDE, , +0,19 %T, +0,02 %B. Potrebujete ľahké telenie? Zvoľte býkov   HOOPER 110, VOTARY 110, alebo  LANSLIDE 106. To všetko Vám ponúkame s vysokou spoľahlivosťou  v priemere 90%. Pripomínam , že ako jediná spoločnosť ponúkame aj plemennú hodnotu pre TYP, ktorý preukazne súvisí s dlhovekosťou dcér. V ponuke nájdete sedem býkov v type A (harmonický),  7 býkov v type R(Robustný) a 2 býkov v type S( ostrý, mliečny) . Selekciou na TYP dosiahnete vyrovnanejšie stádo s prevahou zvierat v harmonickom zložení tela. A to všetko v cenách už od 7 EUR !


WAALKES
WAALKES

Ak sa pozriete na fotografiu býka WAALKES, verím, že rozdiel medzi býkmi preverenými a genomickými Vám bude jasný. Zatiaľ žiadne foto dcér, informácie o produkcii dcér. Ak sa rozhodnete predsa použiť na časť svojho stáda býkov s vysokými plemennými hodnotami, ale nižšou spoľahlivosťou, k dispozícii je široká ponuka genomických býkov. V kategórii "genomickí býci " dominuje býk WAALKES, s GZW 141 je absolútnou špičkou v ponuke BG. S plemennou hodnotou pre kg mlieka + 1375 kg a indexom pre vemeno 116 uspokojí aj tých najnáročnejších chovateľov hľadajúcich vysoké hodnoty.  V tejto skupine nádete 10 býkov s PH pre kg mlieka vyšším než + 1000 kg, 13 býkov s indexom pre vemeno vyšším než 110, päť býkov s plusovými zložkami mlieka a 9 býkov s genetickým založením pre jazeín A2A2. A to všetko za veľmi priaznivé ceny začínaúce na hodnote 9 EUR.

V  prvej dekáde  mesiaca September bude k dispozícii aj katalóg býkov s kompletnými kartami býkov.
Veríme, že Vás táto ponuka zaujme a zvolíte i pre Vaše stádo správnych lemenníkov, v čom Vám radi pomôžeme.