Najlepšie steaky na svete pochádzajú z Bavorska !

30.07.2018

Dnes Vám prinášame informáciu z trochu iného súdka, než ste zvyknutí :

18.júla 2018 sa v Londýne uskutočnila zaujímavá súťaž, na ktorej bolo ohodnotených 240 steakov, ktoré súťažili o titul " najlepší steak  sveta" . Zaltú medailu získal steak od firmy Vion , s obchodným označením GOLDBEEF Entrecote. Príprava mäsa na tento product nie je jednoduchá - mäso na kosti zreje v špeciálne temperovaných miestnostiach 30 dní , je mierne mramorované , čo je však podstatné, pochádza z čistokrvných zvierat plemena Fleckvieh-Simmental. Týmto víťazstvom sa firma VION stala medzinárodne známym subjektom na svetových trhoch s hovädzím masom.

Súťažiaci z 22 krajín pripravili steaky z celkovo 35 mäsových plemien.Okrem produktu Entrecote, Vion taktiež prezenoval 100 percentné mäso Simmentála v kategóriách Sirloin a Fillet , ktoré boli ocenené bronzovou medailou Všetky ocenené steaky pochádzajú z mäsozávodu Vion Waldkraiburg,ktorý sa nachádza v Bavorsku, domovine plemena Fleckvieh.

Predstaviteľ spoločnosti Vion Beef ,Bernd Stange, hovorí ": " tento výsledok je ocenením dlhoročnej práce , ktorá smerovala k zavedeniu vysokokvalitného značkového produktu GOLDBEEF.Pre celý náš tím je to veľký úspech a zároveň výzva do budúcnosti, ktorí nás zaväzuje pokračovaťv tomto trende pod "dáždnikom." značky GOLDBEEF.