Kombinácia mlieko+mäso – neexistuje efektívnejší system chovu HD

15.05.2018


Bayern-Genetik neustále zdôrazňuje výhody chovu kombinovaného typu dobytka.Je až neuveriteľné, ako "vymývanie Mozgov " z obdobia pred 50 rokmi stale funguje. Produkcia len mlieka, alebo len mäsa je spojená s mnohými problémami. Chov plemena Fleckvieh je ideálnym spôsobom chovu dobytka , hlavne ak pracujete s našim novým indexom pre Typ .

V prílohe vidíte úžitkovosť Fleckvieh kravy Himalaya, ktorá bola vyradená na 5. Laktácii. Ide o dcéru býka BFG WINNIPEG a jej matkou bola krava po BFG RAINER. Himalaya vyprodukovala v priebehu svojho života viac než 50.000 kg mlieka, hmotnosť jatočného tela na háku bola 479 kg - farmár utŕžil takmer 1.800 € vrátane DPH.  Ťažko nájsť farmu, kde dostávajú toľko peňazí za mäso

Foto 1: BFG WINNIPEG - Otec kravy Himalaya - od tohto plemenníka sme mali len 5500 dávok , ale napriek tomu jeho vplyv na populáciu Fleckvieh bol nesmierny (@Thomas Gruber)

Foto 2: BFG RAINER - Otec matky Himalaya - jeden z najvýraznejších zlepšovateľov produkcie mlieka, trochu slabší v končatinách. (@Thomas Gruber)

Foto 3: Prehľad z konroly úžitkovosti kravy Himalaya -zdroj dojaci robot GEA

Foto 4: Výkaz z bitúnku s hodnotením kravy Himalaya a speňaženie jat. Tela v €