MAHANGO - najlepší bezrohý Fleckvieh býk na svete !

 Aktuality zo sveta Fleckvieh

 

Delegácia vysokopostavených farmárov z Číny navštívila začiatkom Septembra našu inseminačnú stanicu v Grube. Predmetom návšetvy bolo lepšie spoznať program kríženia plemena Fleckvieh a Holstein.Keďže naša spoločnosť máv tomto smere najviac skúseností v rámci celého sveta, delegácia navštívila ako čistokrvné chovy v Bavorsku, ako aj chovy v...

V regióne Westerwald sme objavili jednu dcéru býka BFG GIGANT Pp ,pomenovali ju Lillyfee a nachádza sa konkrétne na farme Anja & Gerda Stahlovcov. Táto zaujímavá dcéra ukončila svoju 1. Laktáciu na pastve, pričom v priebehu 254 laktačných dní nadojila 6,355 kg Mlieka. Na 312 laktačný deň dosiahla produkciu 7,068 kg Mlieka, - 4.2 % Tuku - 3.55 %...

V rámci tohtoročnej národnej výstavy hospodárskych zvierat na výstavisku Agrokomplex sa uskutočnilo aj klasické podujatie, súťaž o najlepšie zvieratá plemena slovenské strakaté. Tohto roku rozhodoval ing.Marian Bílý, MBA - predseda Svazu chovatelu českého strakatého skotu a zároveň hlavný zootechnik VOD se sídlem v Kámeně.

Dnes Vám chceme predstaviť býka pochádzajúceho z genealogickej línie HUCH. V jeho rodokmeni niekoľko legiend, ktorí pochádzajú z produkcie BAYERN GENETIK ( ENGADIN, RUAP)

Ideálna krava

11.07.2019

Kee je ideálna krava, ktorá je absolútne bezproblémová. Okrem vynikajúcej produkcie mlieka stojí za povšimnutie percento tuku a bielkovín , spolu 9%.

Dňa 27.6.2019 sa v Kraloviciach pri Plzni uskutočnila " Tradiční Zemedelská výstava" , na ktorej bolo vystavených 47 ks HD plemena české strakaté /Fleckvieh (46 kráv a 1 plemenný býk - Nautilus -o : HURIKAN: z chovateľského družstva IMPULS) . Neoddeliteľnou súčasťou výstavy bolo zápolenie o titul "šampiónka výstavy".
Rozhodcom súťaže bol Dr. Thomas...

Vážení chovatelia, dnes Vám chceme predstaviť nášho partnera Českej Republike, ktorý reálne reprezentuje a realizuje zámery chovateľov. Autorom nasledujúceho článku je Michal Basovník, výkonný riaditeľ chovateľského družstva IMPULS :

Českí chovatelia dobytka opäť pripravili mimriadne vydarené podujatie na výstavisku v Brne. V rámci národnej výstavy HZ sa v nedeľu, 12. mája uskutočil šampionát mäsových plemien, v pondelok 13.5. súťažili mliekové plemená a v utorok, odkiaľ prinášam informácie boli v kruhu hodnotené plemenice Fleckvieh.

Pri rozhodovaní, ktorých býkov použiť na pripárovanie často pomôže informácia o najobľúbenejších býkoch v okolitých krajinách. V nasledujúcej tabulke možete vidieť, o ktorých Fleckvieh býkov bol v minulom roku najväčší dopyt v kolíske plemena Fleckvieh- v Nemecku. Nás teší ,že v 15 -tke najpoužívanejších býkov sa nachádza 5 z produkcie firmy BAYERN...