MAHANGO - najlepší bezrohý Fleckvieh býk na svete !

 Aktuality zo sveta Fleckvieh

 

Dnes Vám chceme predstaviť býka pochádzajúceho z genealogickej línie HUCH. V jeho rodokmeni niekoľko legiend, ktorí pochádzajú z produkcie BAYERN GENETIK ( ENGADIN, RUAP)

Ideálna krava

11.07.2019

Kee je ideálna krava, ktorá je absolútne bezproblémová. Okrem vynikajúcej produkcie mlieka stojí za povšimnutie percento tuku a bielkovín , spolu 9%.

Dňa 27.6.2019 sa v Kraloviciach pri Plzni uskutočnila " Tradiční Zemedelská výstava" , na ktorej bolo vystavených 47 ks HD plemena české strakaté /Fleckvieh (46 kráv a 1 plemenný býk - Nautilus -o : HURIKAN: z chovateľského družstva IMPULS) . Neoddeliteľnou súčasťou výstavy bolo zápolenie o titul "šampiónka výstavy".
Rozhodcom súťaže bol Dr. Thomas...

Vážení chovatelia, dnes Vám chceme predstaviť nášho partnera Českej Republike, ktorý reálne reprezentuje a realizuje zámery chovateľov. Autorom nasledujúceho článku je Michal Basovník, výkonný riaditeľ chovateľského družstva IMPULS :

Českí chovatelia dobytka opäť pripravili mimriadne vydarené podujatie na výstavisku v Brne. V rámci národnej výstavy HZ sa v nedeľu, 12. mája uskutočil šampionát mäsových plemien, v pondelok 13.5. súťažili mliekové plemená a v utorok, odkiaľ prinášam informácie boli v kruhu hodnotené plemenice Fleckvieh.

Pri rozhodovaní, ktorých býkov použiť na pripárovanie často pomôže informácia o najobľúbenejších býkoch v okolitých krajinách. V nasledujúcej tabulke možete vidieť, o ktorých Fleckvieh býkov bol v minulom roku najväčší dopyt v kolíske plemena Fleckvieh- v Nemecku. Nás teší ,že v 15 -tke najpoužívanejších býkov sa nachádza 5 z produkcie firmy BAYERN...

Dcéra plemenného býka BFG WILDWEST Henette sa nachádza na farme v Locheme v Holandsku. V roku 2018 získala v Holandsku ocenenie Fleckvieh krava roku 2018.V čase natáčania videa bola Henette na 4. laktácii s prepokladanou produkciou za laktáciu 9200 kg mlieka, 5,195 Tuku a 3,91 5 Bielkovín. Priemerné medziobdobie 373 dní a počet somatických buniek...

Dňa 5.6. sa na Vysočine, v Bohdalci uskutoční prehliadka plemenných býkov plemena české strakaté/ Fleckvieh. Stanica býkov patrí chovateľskému družstvu IMPULS, ktoré je na prvom mieste, mieste, čo sa týka počtu zapísaných býkov v PK v roku 2018